technologia

Projekt budynku powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej „Insomia” Szymona Januszewskiego. Charakterystyczna bryła budynku stanowić będzie rozpoznawalny punkt na mapie Poznania.

 

Dynamiczna forma oraz zastosowanie materiałów o skontrastowanych kolorach nadaje ekspresyjności i wyrazistości bryle budynku. Elementem, który stanowi o wyjątkowości budynku jest nietypowo zakończony narożnik, kojarzący się z dziobem okrętu. Dynamiczna linia elewacji, jej przełamania i skosy, podkreślona dodatkowo odpowiednim oświetleniem, tworzą konsekwentną i organiczną formę.

 

Bryła budynku została zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać walory przestrzeni wokół. Liczne przeszklenia pozwalają na swobodny dostęp światła naturalnego, a zastosowane osłony przeciwsłoneczne oraz szklenia o odpowiednim parametrze przepuszczalności światła i energii słonecznej, chronią przed bezpośrednim ostrym słońcem, tworząc maksymalny komfort pracy.

 

Układ oraz wymiary okien i osłon przeciwsłonecznych na kondygnacjach biurowych poddany jest ścisłemu porządkowi wprowadzając rytm, który oparty jest o zmodularyzowana siatkę, wynikającą z rozstawu konstrukcyjnego.

 

W budynku zastosowano materiały najwyższej jakości, zapewniające trwałość i niezmienną jakość architektury.

Wykonawcą projektu jest firma PPHU Masterm Przemysław Silski.

Realizacja:Pro Estate Solution